Resultat 2013
Balsaminen Boys segrade i "gubbcupen" och Överby Ladies i "tantcupen"
16 herrlag och 5 damlag - stolta och vältränade (?!) kom till Stora Höga Arena i lördags för att göra upp om bästa gubb / tantlaget. P35 resp F28 var klasserna.
09.00 |
A |
Gårda United - Måndagsgänget | 1-0 | ||||||||
09.15 | A | Utbynäs SK - Vallens IF | 1-1 | ||||||||
09.30 | B | Bluewater Gent's - Borås AIK | 0-4 | ||||||||
09.45 | B | Lars RooS IF - The Wolves | 1-0 | ||||||||
10.00 | A | Gårda United - Utbynäs SK | 2-1 | ||||||||
10.15 | A | Måndagsgänget - Vallens IF | 1-4 | ||||||||
10.30 | B | Bluewater Gent's - Lars RooS IF | 2-1 | ||||||||
10.45 | B | Borås AIK - The Wolves | 1-1 | ||||||||
11.00 | A | Vallens IF - Gårda United | 1-0 | ||||||||
11.15 | A | Måndagsgänget - Utbynäs SK | 6-3 | ||||||||
11.30 | B | The Wolves - Bluewater Gent's | 3-1 | ||||||||
11.45 | B | Borås AIK - Lars RooS IF | 5-2 | ||||||||
12.00 | C | Balsaminen Boys - Brämhults IK | 3-0 | ||||||||
12.15 | C | Juniorlaget - Älvsborgs FF | 0-1 | ||||||||
12.30 | D | Bovallstrands IF - FC Fråstorp | 1-1 | ||||||||
12.45 | D | Stala IF - Sävedalens IF | 0-1 | ||||||||
13.00 | C | Balsaminen Boys - Juniorlaget | 2-2 | ||||||||
13.15 | C | Brämhults SK - Älvsborgs FF | 1-0 | ||||||||
13.30 | D | Bovallstrands IF - Stala IF | 0-0 | ||||||||
13.45 | D | FC Fråstorp - Sävedalens IF | 0-0 | ||||||||
14.00 | C | Älvsborgs FF - Balsaminen Boys | 1-2 | ||||||||
14.15 | C | Brämhults SK - Juniorlaget | 1-2 | ||||||||
14.30 | D | Sävedalens IF - Bovallstrands IF | 2-1 | ||||||||
14.45 | D | FC Fråstorp - Stala IF | 1-1 | ||||||||
15.00 | E | King River Stars - Landvetter Maximal Queens | 1-2 | ||||||||
15.15 | E | Monkacka - Vallens IF | 1-2 | ||||||||
15.30 | E | Överby Ladies - King River Stars | 1-2 | ||||||||
15.45 | E | Monkacka - Landvetter Maximal Queens | 0-0 | ||||||||
16.00 | E | Vallens IF - Överby Ladies | 0-3 | ||||||||
16.15 | E | King River Stars - Monkacka | 0-2 | ||||||||
16.30 | E | Landvetter Maximal Queens - Vallens IF | 1-0 | ||||||||
16.45 | E | Överby Ladies - Monkacka | 1-0 | ||||||||
17.00 | E | Vallens IF - King River Stars | 1-0 | ||||||||
17.15 | E | Landvetter Maximal Queens - Överby Ladies | 1-0 | ||||||||
17.30 | Semifinal 1 Segr i grupp A - Segr i grupp B | ||||||||||
Vallens IF - Borås AIK | 0-0, 4-2 straffar | ||||||||||
17.45 | Semifinal 2 Segr i grupp C - Segr i grupp D | ||||||||||
Balsaminen Boys - Sävedalens IF | 2-0 | ||||||||||
18.00 | Dam final Segr i grupp E - Tvåan i grupp E | ||||||||||
Landvetter Maximal Queens - Överby Ladies | 1-1, (3-4) 4-5 straffar | ||||||||||
18.15 | Herr final Segr i semi 1 - Segr i semi 2 | ||||||||||
Vallens IF - Balsaminen Boys | 0-5 | ||||||||||
18.30 | Prisutdelning |