Resultat 2011
Juniorlaget segrade i "gubbcupen" och Landvetter i "tantcupen"
16 herrlag och 5 damlag - stolta och vältränade (?!) kom till Kvantum Arena i lördags för att göra upp om bästa gubb / tantlaget. P35 resp F28 var klasserna.
09.00 |
A |
BK Häcken hemma - FC Barcelona | 2-1 | ||||||||
09.15 | A | Mixade gubbar - Stenungsunds IF | 0-4 | ||||||||
09.30 | B | BK Häcken borta - Juniorlaget | 0-2 | ||||||||
09.45 | B | Myckleby IK - Vallens IF | 0-0 | ||||||||
10.00 | A | BK Häcken hemma - Mixade gubbar | 2-0 | ||||||||
10.15 | A | FC Barcelona - Stenungsunds IF | 1-1 | ||||||||
10.30 | B | BK Häcken borta - Myckleby IK | 1-1 | ||||||||
10.45 | B | Juniorlaget - Vallens IF | 1-1 | ||||||||
11.00 | A | Stenungsunds IF - BK Häcken hemma | 2-2 | ||||||||
11.15 | A | FC Barcelona - Mixade gubbar | 2-0 | ||||||||
11.30 | B | Vallens IF - BK Häcken borta | 0-2 | ||||||||
11.45 | B | Juniorlaget - Myckleby IK | 1-0 | ||||||||
12.00 | C | Ahlafors IF - Bovall / Hunnebo | -- | ||||||||
12.15 | C | Lars RooS IF - The Wolves | 1-1 | ||||||||
12.30 | D | FC Fråstorp - Lerums IS | 1-1 | ||||||||
12.45 | D | Lindgrens Legender - Stala IF | 1-0 | ||||||||
13.00 | C | Ahlafors IF - Lars RooS IF | 0-0 | ||||||||
13.15 | C | Bovall / Hunnebo - The Wolves | -- | ||||||||
13.30 | D | FC Fråstorp - Lindgrens Legender | 3-0 | ||||||||
13.45 | D | Lerums IS - Stala IF | 3-0 | ||||||||
14.00 | C | The Wolves - Ahlafors IF | 0-1 | ||||||||
14.15 | C | Bovall / Hunnebo - Lars RooS IF | -- | ||||||||
14.30 | D | Stala IF - FC Fråstorp | 1-1 | ||||||||
14.45 | D | Lerums IS - Lindgrens Legender | 5-0 | ||||||||
15.00 | E | IFK Valla Järnladies - Landvetter IF | 0-3 | ||||||||
15.15 | E | Vallens IF - Ytterby IS | 2-0 | ||||||||
15.30 | E | Överby Ladies - IFK Valla Järnladies | 1-1 | ||||||||
15.45 | E | Vallens IF - Landvetter IF | 0-0 | ||||||||
16.00 | E | Ytterby IS - Överby Ladies | 0-0 | ||||||||
16.15 | E | IFK Valla Järnladies - Vallens IF | 0-1 | ||||||||
16.30 | E | Landvetter IF - Ytterby IS | 2-0 | ||||||||
16.45 | E | Överby Ladies - Vallens IF | 2-0 | ||||||||
17.00 | E | Ytterby IS - IFK Valla Järnladies | 3-0 | ||||||||
17.15 | E | Landvetter IF - Överby Ladies | 1-0 | ||||||||
17.30 | Semifinal 1 Segr i grupp A - Segr i grupp B | ||||||||||
BH Häcken hemma - Juniorlaget | 0-1 | ||||||||||
17.45 | Semifinal 2 Segr i grupp C - Segr i grupp D | ||||||||||
Alafors IF - Lerums IS | 1-2 | ||||||||||
18.00 | Dam final Segr i grupp E - Tvåan i grupp E | ||||||||||
Landvetter IF - Vallens IF | 3-0 | ||||||||||
18.15 | Herr final Segr i semifinal 1 - Segr i semifinal 2 | ||||||||||
Juniorlaget - Lerums IS | 4-0 | ||||||||||
18.30 | Prisutdelning |