Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2014


Landvetter Maximal Queens och Lerums IS segrare "oldies" cuperna

Rekordmånga lag - 20 herrlag och 8 damlag - stolta och vältränade (?!) kom till Stora Höga Arena i lördags för att göra upp om bästa gubb / tantlaget. P35 resp F28 var klasserna.

08.00  
A  
Gittans Dream Team - Greenteam IK Zenith 0-0
08.15 A King River Stars - Törreby Bygg (Vallen) 0-2
08.30 B Gårda United - Landvetter Maximal Queens 0-1
08.45 B Åsaka SK - Utbynäs SK 1-0
09.00 B Gittans Dream Team - King River Stars 1-0
09.15 A Greenteam IK Zenith - Törreby Bygg (Vallen) 0-1
09.30 B Gårda United - Åsaka SK 2-1
09.45 B Landvetter Maximal Queens - Utbynäs SK 1-0
10.00 A Törreby Bygg (Vallen) - Gittans Dream Team 0-0
10.15 A Greenteam IK Zenith - King River Stars 2-0
10.30 B Utbynäs SK - Gårda United 2-1
10.45 B Landvetter Maximal Queens - Åsaka SK 2-0
11.00 C FC Fråstorp - Juniorlaget 0-1
11.15 C Old Forest - Sävedalens IF 0-3
11.30 D Backatorps IF - Balsaminen Boys 1-3
11.45 D Borås AIK - Vallens IF 3-0
12.00 E Brämhults IK - Halvorstorps IS 1-0
12.15 E Lars RooS IF - Utbynäs SK 3-0
12.30 C FC Fråstorp - Old Forest 0-1
12.45 C Juniorlaget - Sävedalens IF 4-0
13.00 D Backatorps IF - Borås AIK 2-2
13.15 D Balsaminen Boys - Vallens IF 1-0
13.30 E Brämhults IK - Lars RooS IF 2-2
13.45 E Halvorstorps IS - Utbynäs SK 3-1
14.00 C Sävedalens IF - FC Fråstorp 1-1
14.15 C Juniorlaget - Old Forest 1-2
14.30 D Vallens IF - Backatorps IF 0-1
14.45 D Balsaminen Boys - Borås AIK 1-1
15.00 E Utbynäs SK - Brämhults IK 1-1
15.15 E Halvorstorps IS - Lars RooS IF 1-1




15.30   Kvartfinal   Segr i grupp C  -  Segr i grupp D  
    Old Forest - Balsaminen Boys 2-0
     
15.45 F Bluewater Gent's - Lerums IS 0-6
16.00 F Måndagsgänget - Älvsborgs FF 0-1
16.15 G Gårda United - Kinna IF 3-0
16.30 G Stala IF - The Wolves 0-1
16.45 F Bluewater Gent's - Måndagsgänget 1-3
17.00 F Lerums IS - Älvsborgs FF 2-0
17.15 G Gårda United - Stala IF 2-0
17.30 G Kinna IF - The Wolves 2-2
17.45 F Älvsborgs FF - Bluewater Gent's 3-1
18.00 F Lerums IS - Måndagsgänget 1-0
18.15 G The Wolves - Gårda United 2-3
18.30 G Kinna IF - Stala IF 6-3
     
18.45   Semifinal 1   Segr i kvartsfin  -  Segr i grupp E  
    Old Forest - Lars Roos IF 3-2
     
19.99   Semifinal 2   Segr i grupp F  -  Segr i grupp G  
    Lerums IS - Gårda United 2-0
     
19.15   Dam final  Segr i grupp A - Segr i grupp B  
    Landvetter Maximal Queens - Törreby Bygg (Vallen) 3-0
     
19.30   Herr final  Segr i semifinal 1  -  Segr i semifinal 2   
    Old Forest - Lerums IS 0-3
       
19.45   Prisutdelning
Uppdaterad: 23 FEB 2014 14:44 Skribent: Ingvar Borg

-------------------------------

-------------------------------

Stöd Vallens IF
handla genom Sponsorhuset

 

Sponsorhuset

-------------------------------

Konstgräset

Konstgräset
dag för dag

-------------------------------

-------------------------------

Nationalla strokekampanjen - gör AKUT-testet

AKUT-test

-------------------------------

Besök platsen som växer snabbast i Stenungsund

 

Nyheter 4

-------------------------------

Stöd Vallens IF !

 

 Idrottens Bingo

 

Bingolotto

Postadress:
Vallens IF - Fotboll
Anråsvägen 1
44461 Stora Höga

Kontakt:
Tel: 0303778126
E-post: This is a mailto link

Se all info