Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2015


Landvetter Queens och Älvsborgs FF segrare "oldies" cuperna

Återigen 20 herrlag och 8 damlag - stolta och vältränade (?!) kom till Stora Höga Arena i lördags för att göra upp om bästa gubb / tantlaget. P35 resp F28 var klasserna.

08.00  
A  
Gårda United - Lars RooS IF 3-2
08.15 A Antikrundan - Vallens IF 0-2
08.30 B Borås AIK - Halvorstorps IS 1-2
08.45 B Myckleby IK - Sävedalens IF 1-0
09.00 A
Gårda United - Antikrundan 7-0
09.15 A Lars RooS IF - Vallens IF 4-3
09.30 B Borås AIK - Myckleby IK 0-3
09.45 B Halvorstorps IS - Sävedalens IF 1-4
10.00 A Vallens IF - Gårda United 1-2
10.15 A Lars RooS IF - Antikrundan 9-1
10.30 B Sävedalens IF - Borås AIK 0-1
10.45 B Halvorstorps IS - Myckleby IK 1-2
11.00 C Backatorps IF - Juniorlaget 1-3
11.15 C Kode P79 - Stala IF 1-1
11.30 D Balsaminen Boys - Brämhults IK 2-3
11.45 D Old Forest - The Wolves 2-1




12.00   Kvartfinal   Segr i grupp A  -  Segr i grupp B
 
    Gårda United - Myckelby IK
0-1
     
12.15 E FC Fråstorp - Kinna IF 3-5
12.30 E Wannabies - Älvsborg FF 0-3
12.45 C Backatorps IF - Kode P79 3-2
13.00 C Juniorlaget - Stala IF 1-0
13.15 D Balsaminen Boys - Old Forest 2-1
13.30 D Brämhults IK - The Wolves 0-1
13.45 E FC Fråstorp - Wannabies 2-0
14.00 E Kinna IF - Älvsborgs FF 0-1
14.15 C Stala IF - Backatorps IF 1-4
14.30 C Juniorlaget - Kode P79 1-1
14.45 D The Wolves - Balsaminen Boys 1-2
15.00 D Brämhults IK - Old Forest 1-2
15.15 E Älvsborgs FF - FC Fråstorp 1-0
15.30 E
Kinna IF - Wannabies 4-1
     
15.45 F G/S Orust - Gårda United 1-1
16.00 F Utbynäs SK - Vallens IF 0-1
16.15 G Greenteam IK Zenith - IFK Valla 0-0
16.30 G Landvetter Queens - Öckerö IF 1-1
16.45 F G/S Orust - Utbynäs SK 0-0
17.00 F Gårda United - Vallens IF 5-0
17.15 G Greenteam IK Zenith - Landvetter Queens 0-2
17.30 G IFK Valla - Öckerö IF 0-0
17.45 F Vallens IF - G/S Orust 1-1
18.00 F Gårda United - Utbynäs SK 2-0
18.15 G Öckerö IF - Greenteam IK Zenith 0-0
18.30 G IFK Valla - Landvetter Queens 0-4
     
18.45   Semifinal 1   Segr i kvartsfin  -  Segr i grupp C
 
    Myckleby IK - Juniorlaget
4-3 (1-1)
     
19.99   Semifinal 2   Segr i grupp D  -  Segr i grupp E
 
    Old Forest - Älvsborgs FF
0-1
     
19.15   Dam final  Segr i grupp A - Segr i grupp B  
    Gårda United - Landvetter Queens
1-4
     
19.30   Herr final  Segr i semifinal 1  -  Segr i semifinal 2   
    Myckleby IK - Älvsborgs FF
1-4
       
19.45   Prisutdelning

 

Uppdaterad: 04 MAR 2015 22:14 Skribent: Ingvar Borg

-------------------------------

-------------------------------

Stöd Vallens IF
handla genom Sponsorhuset

 

Sponsorhuset

-------------------------------

Konstgräset

Konstgräset
dag för dag

-------------------------------

-------------------------------

Nationalla strokekampanjen - gör AKUT-testet

AKUT-test

-------------------------------

Besök platsen som växer snabbast i Stenungsund

 

Nyheter 4

-------------------------------

Stöd Vallens IF !

 

 Idrottens Bingo

 

Bingolotto

Postadress:
Vallens IF - Fotboll
Anråsvägen 1
44461 Stora Höga

Kontakt:
Tel: 0303778126
E-post: This is a mailto link

Se all info